Spotkanie z Anielą Tułodziecką

Opublikowany w Kochamy Poznań, Matki chrzestne Powstania Wielkopolskiego Tagi ,,,

Dzisiaj, w siedzibie naszej Fundacji, mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 84 im. Tadeusza Kościuszki w Poznaniu. Młodzież uczestniczyła w projekcie „Aniela Tułodziecka — Matka Chrzestna Powstania Wielkopolskiego”.

W ramach wydarzenia dzieci mogły posłuchać prelekcji dr Pawał Cieliczko o życiu i działalności Matek Chrzestnych Powstania Wielkopolskiego oraz Towarzystwa Przyjaciółek Wzajemnego Pouczania się i Opieki nad Dziećmi „Warta”.

Podczas zajęć przeprowadzonych przez Annę Wilczyńską, uczniowie poznali zasady etykiety, ubioru oraz konwenansów z przełomu XVIII I XIX wieku. Dzieci miały okazję także stworzyć stylizację składającą się z replik kobiecych strojów, wzorowanych na ubiorze z czasów powstańczych.

Projekt został zrealizowany we współpracy z Fundacją Kochania Poznania, Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk, Biblioteką Raczyńskich oraz Radą Rodziców szkoły.